Profesionální švadleny a krejčí se bez krejčovské panny neobejdou, protože by nebyli schopni dosáhnout precizních výsledků své práce. Nemohli by ušít svatební šaty, společenské plesové ošacení, pánské obleky, halenky a podobné typy oděvů šitých pro zákazníka na míru. Krejčovskou pannu nastavitelnou však užijí i šikovné švadleny, které šijí pro svou rodinu, pro příbuzné, přátele a známé, jen tak pro radost nebo na zakázku jako jistou revanš za poskytování jiných služeb.
Panna jako model korpusu lidského těla – nespornou výhodou panen je přesné šití podle předem zjištěných tělesných rozměrů. Ušít totiž povlak na polštář nebo povlečení či přehoz přes postel, to dokáže kdejaký amatér vzhledem k jednotnému a navíc obdélníkovému rozměru, ale šít na lidskou postavu, kdy neexistují dva stejní lidé, není jen tak. Tam se pak počítá každý centimetr navíc, každý fald a záhyb, a pokud někde uděláte chybu, přicházíte o spoustu hodin trpělivé mravenčí práce, a samozřejmě i o peníze.
Nastavení velikosti – dříve se panny vyráběly ze dřeva, a zejména starší modely nebylo možno nastavit a měnit velikost, ovšem moderní konstrukce tohoto typu to umožňují. Nastavení velikostí je pak výrazným pomocníkem při práci prakticky pro jakékoli šití, na zakázku i pro sebe nebo vlastní rodinu. Nastavování velikostí se provádí ručně, velmi jednoduše, aniž by k tomu byl zapotřebí šroubovák nebo kleště či jiné typy ručního nářadí.
Plast – moderní krejčovské panny se zhotovují z pevného plastu. Tělesný korpus je upevněn na svislý kovový či plastový stojan, podepřený opěrnou deskou, respektive rozpěrnými nohami. Zásadní je, aby se panna při práci s látkou nekývala a neposouvala a stála stabilně opřená o podlahu, proto je také důležité pokládat ji na dostatečně stabilní plochu, nejlépe na koberec či neklouzavý vinyl.