Vyhněte se podvodům


Počet podvodů roste poslední měsíce raketovým tempem. Těžko říct jak je to možné, ale podvodníci jsou stále chytřejší a vynalézavější. Je opravdu snadné stát se jejich obětí, a to i pro člověka, který je obezřetný a jen tak něčemu nevěří. První podvody se týkaly smyšlených příběhů o bohatých lidech, kteří odkázali svůj obrovský majetek zrovna někomu cizímu z Česka. Má to ale háček, zrovna je někde na výletě, zapomněl si doma peníze a potřebuje je od vás.

Tento typ podvodů se sice rychle dostal do povědomí široké veřejnosti a sama Policie na ně mnohokrát upozorňovala, ale přesto se každý týden najde několik podvedených, kteří nějaké chytře vymyšlené báchorce nakonec přece jen uvěřili. Vylákané peníze už oběť nikdy nezíská zpět.

výběr z bankomatu

To ale není všechno
Protože některé finty už byly prozrazeny a tak si více lidí dává pozor, musí podvodníci nacházet ještě lepší způsoby jak peníze získat. A tak je napadl podvodný e-shop https://podvodnabazaru.cz/
. Říkáte si že podvodný e-shop přece každý odhalí hned? Není tomu tak. Naopak tento druh obchodů vypadá na první pohled jako ten oficiální, a tak je problém ho rozeznat. Proto na nich spousta lidí nakoupí, i když náznaků, že něco není v pořádku, je hned několik.

zatčený člověk

Hlavní rozdíl je v ceně
Každého potěší když sežene zboží za zlomek oficiální ceny. Pokud ale chcete například koupit dětské oblečení které stojí tisíc korun a vy ho vidíte na e-shopu za stovku, zcela jistě to nebude pravda a jedná se o podvod. Podvodný obchod lze odhalit nejen podle podezřelých cen, ale i díky tomu, že si pečlivě prohlédnete internetovou adresu. Ta většinou vypadá jinak než ta oficiální. Nikdy na takových obchodech nenakupujte a to ani kdybyste zboží chtěli sebevíc. Stejně ho nedostanete a navíc přijdete o peníze z platební karty.
Tip – pokud nechcete přijít o všechny úspory, mějte zvláštní platební kartu jen na nákupy.