Balíme efektivně zásilky v e-shopu


Vlastnit e-shop se zásilkovou službou není jen tak. Výhodu v tomto směru mají ti, co provozují pouze kamennou prodejnu, a kam si zákazníci dojdou sami a zboží obdrží přímo v regálech, anebo jej donese prodavač ze skladu. Ale odesílat různé předměty v kartonových krabicích, to vyžaduje mnoho práce navíc, a také potřebné vybavení. Možná vám připadá zbytečné nějaké vybavení vůbec řešit, vždyť stačí mít vhodné krabice, a ty se dají opatřit leckde, a pak vystačíte jen s lepicí páskou, případně s provázkem, a do krabic budete při balení vkládat třeba staré noviny a časopisy.

kartonové krabice

Ono by to takto i vyšlo jenže to rozhodně nebude budit profesionální dojem. Jen si představte, že si někdo objedná například látkové povlečení na postel, vy jej vložíte do krabice a vystelete-li novinami, ale cestou se část povlečení vysmekne ze sáčku, a přitisknou se na ní noviny. Tiskařská barva se na látku obtiskne a vše bude provázet i typický tiskařský zápach. Podobně to může dopadnout i s jiným zbožím, nejhorší by to bylo u potravin, protože tiskařská barva je navíc toxická.

krabice a balicí materiál

Nežli takovéto extempore, pak raději profesionální řešení. U rozesílání velkého počtu zásilek se vyplatí mít při ruce vzduchové výplňové polštářky a mít na jejich výrobu stroj. Polštářky jsou lehké, netoxické a zcela bezpečně zajistí cokoli v krabici před poškozením. Tímto způsobem pak můžete rozesílat jakékoli výrobky včetně potravin, a odlehčíte i krabicím, protože nebudou zevnitř pod tlakem hustého výplňového materiálu, kam patří právě papír nebo nějaké textilní látky.

A až si zákazník zboží vybalí, jednoduše polštářky propíchne a splasklou fólii odnese v jedné ruce do kontejneru s tříděným odpadem na plasty. Polyetylenové polštářkové fólie jsou zdravotně nezávadné a nikomu a ničemu neublíží. A pokud má zákazník zájem, může vzduchem naplněné polštářky využít pro balení nějakých předmětů při stěhování nebo odesílání balíku svým blízkým.