Květiny a jejich uložení.


V čem doma pěstujete své pokojové rostliny. Jestli ovšem doma nějaké máte. Nemusíte být zrovna zahradníkem roku, abyste se dokázali postarat o nějakou zelenou rostlinu. Stačí ji sem tam zalít a někdy přihnojit. Vodu máte k dispozici a hnojivo seženete v každém zahradnictví, někdy i v obchodním centru, když se na jaře prodávají květiny a potřeby pro zahradničení. Živá rostlina dodá vašemu domovu tu jedinečnou tečku, která mu doposud chyběla. Domov bude opravdovým domovem.

plastové květináče

Květiny většinou dostanete, když dojde poprvé k vám domů nějaká návštěva, jako něco do domácnosti. Jak nejlépe uctít paní domácí, než pěknou zelenou květinou. Nebo si můžete něco do domova koupit samy. Může to být něco menšího, co se vám během let bude rozrůstat nebo můžete koupit rovnou velkou vzrostlou palmu, která bude ozdobou vašeho domu. Aby lépe vynikla zelené krása, můžete jí dát do okrasného barevného, plastového květináče, který květinu ještě o to oživí. Je hned několik druhů okrasných květináčů. Jsou okrasné, protože je jejich funkce pouze dekorační. Žádnou jinou funkci nemá. Dávají se do něj květiny, aby nebyli v těch ne příliš pěkných květináčů.

plastové květináče

Většinou jsou černé nebo hnědé a mají na spod dírky pro odtok vody. Musíte si dávat pozor, když vám okrasný květináč přebírá funkci misky. Kdy do něj odtéká přebytečná voda. Květináč musí být dostatečně velký, aby měla možnost voda odtéci a zároveň kořeny mohly dýchat. Když květinu přelijete je možné z květináče přebytečnou vodu vylít, aby se vám rostlinka neudusila. Můžete si zvolit různý tvar i barvu, moderní teď jsou obličeje. Kdy rostlina ve většině případů tvoří vlasy k obličeji. Vypadá to zajímavě a děla to velmi pěkný dojem. Nebo můžete jít do něčeho méně okázalého a zkusit ratanové květináče, mají krásný vzhled a jsou skvělé na terasy, balkóny a vchody do domu.