Míry a měřidla


Ovšem jen pro některé země. Sice pro většinu, ale pro některé je přece jen stále přijatelnější měřit ve stopách, inčích nebo palcích. Především anglosaské země od těchto zastaralých způsobů nechtějí upustit, a proto je třeba znát jejich přepočty na metrickou soustavu. Například, když se kupuje nový monitor, tak Evropan asi nebude mít tušení, kolik je patnáct palců, takže si to musí převést.

Míry musí být přesné, a to někdy i na milimetry. Ne vždy, jestli se pokácí strom a posléze změří, uvede se míra v metrech a centimetrech. Zde milimetry nějak nehrají roli a nikoho nezajímají. Kdežto kovový obrobek musí mít na milimetr přesně tolik a tolik. Jinak by se také mohl vyhodit. Výsledný výrobek z něj se pak již neměří na milimetry, ale na desetiny a setiny. Což už je vlastně taková vysoká škola měření, protože tohle například krejčovským metrem nezměříte ani kdybyste se postavili na uši a chrochtali při tom.

krejčovské metry

Proto jsou na světě různá měřidla, která jsou schopna toho, abychom docílili přesnosti. Takže má zedník skládací metr, u kterého sice milimetry jsou, ale že by je zrovna zedník potřeboval, to se říci nedá. Pak mají lidé pravítka, převážně školáci a studenti, ale také ta nejpřesnější měřidla, která již musí splňovat určité normy, aby tedy byla skutečně přesná.

milmetrové měřidlo

Takoví měřidla tedy nelze kupovat jen tak kde člověka napadne, ale musí vyhledat specializovaný obchod, kde takové věci mají. A chcete vědět, který obchod je má nejlevnější, ale také nejkvalitnější? Milerád prozradím.

Pokud byste jej tedy chtěli navštívit, tak ani nemusíte vstávat. Prostě jen klikněte na odkaz výše v článku a uvidíte co se bude dít dále. Ocitnete se na webových stránkách prodejce, který má spousty různých měřidel a všechny naprosto přesné. Nějaké šmejdy z tržnice zde skutečně nehledejte. Takže si zde můžete vybrat cokoli a také hned koupit.