3 tipy, jak zbytečně neplýtvat vodou z kohoutku

Mít doma napojenou vodu je sice samo o sobě krásné, až vám ale přijde účet s vysokým nedoplatkem, možná si budete přát, abyste měli na zahradě radši jen přírodní studnu. S nedoplatky jde ale snadno zatočit ve většině případů i vlastní rukou a nemusíte kvůli nim hned volat instalatéři Praha, aby zjistili jejich příčinu. Často jen několik malých kroků vám může pomoci k tomu, abyste každý den pár litrů vody ušetřili. A jaké jsou tipy právě na léto, kdy je spotřeba vody mnohem vyšší než obvykle?

Sklenice vody

Dodržujte pitný režim, ale…

Dodržování pitného režimu a dostatečná hydratace těla je jednou z nejdůležitějších věcí, které můžete v létě pro své tělo udělat. Pokud se vám však stává, že chodíte novou vodu ke kohoutku napouštět každých 5 minut, a ještě čekáte, než ta teplá odteče, děláte chybu. Mnohem lepší je naplnit vodou větší džbán, kterým můžete sklenici postupně dolévat, a navíc vodu můžete obohatit také o chutné ovoce.

Šetřete i s nádobím

Další tip se týká opět kuchyně, tentokrát ale úklidu po vaření. V létě většina z nás vaří spíše jednodušší jídla, protože komu by se chtělo trávit v kuchyni dlouhé hodiny v letních vedrech? Hromady nádobí jsou tak ušetřeny, přesto je ale nutné něco umývat. Můžete si k tomu pořídit myčku (ta je schopna vodu šetřit, ale vyhněte se jejímu zapínání kvůli jednomu talířku). Nádobí je lepší umývat v napuštěném dřezu a pak jen opláchnout – i tento krok totiž něco málo ušetří.

Zubní kartáček a pasta

Neplýtvejte při čištění zubů

Tento tip můžete využít nejen v létě, protože se hodí na využívání v průběhu celého roku. Zuby si čistíme snad všichni a bohužel stále jsou na světě ti, kdo mají u celého několikaminutového procesu stále zapnutou tekoucí vodu přímo z kohoutku. Vody vyteče hodně a nic vám její proud při procesu nepomůže, proto je mnohem lepší sáhnout po kelímku, který se může stát jedním z dalších způsobů spoření vody v dnešní době.