Silniční cyklistika

Rozšířená aktivita

Na silnicích jezdí spousta cyklistů, ovšem ne vždy jsou řidiči osobních automobilů zrovna oblíbení. Je to Dani tím, že se mnohdy nechovají podle pravidel silničního provozu, které mají jako ostatní povinnost dodržovat. Proto pokud někam vyrazíte na kole, tak je respektujte, prožité v případě nehody je tím ohroženým především cyklista. Proto bychom měli mít základní ochranné pomůcky, a to zejména helmu, protože úraz hlavy na kole může být fatální.

cyklista ve městě

Cyklisti se také dají rozdělit na dvě skupiny. Tou první jsou ti, kteří jezdí hlavně, protože se musí dostat třeba do práce. Pro druhou skupinu je to spíše koníček, takže na tomto dopravních prostředků vyráží třeba na výlety za novým dobrodružství. Ono záleží také jak moc se chceme této aktivitě věnovat a kam až chceme jezdit. Pokud jedeme jenom na vesnici do obchodu, tak nám stačí staré levné kolo, kde nás nemusí mrzet krádež. Pokud máme však vysoký roční nájezd, tak to chce investovat do vybavení.

Cyklistické vybavení

Už jsme zmínili ochranné pomůcky, takže se nyní můžeme přesunut na další věci. Jistě se Vám může stát, že budete muset jet za zhoršených světelných podmínek. V takovém případě rozhodně přijde vhod dobré osvětlení a reflexní prvky. S sebou bychom měli mít nějaké to základní nářadí, a především sadu na opravu defektu a malou pumpičku. Přeci jen když píchneme někde uprostřed výletu, tak se musíme dostat domů a jít třeba pěšky by zabralo spoustu času.

profesionální cyklistika

V sadě mějte raději záplat více, protože se nelze spolehnout na to, že píchneme pouze jednou. Dále se vyplatí investovat do příjemného cyklistického oblečení, ve kterém se nebudeme potit, ale zároveň nám nebude zima. Příkladem jsou cyklistické kalhoty Silvini Rango, které se hodí během hezkého počasí. Prodejce však nabízí více různých druhů oblečení, takže zde najdete kompletní výbavu i do chladnějšího počasí, kdy se vyplatí mít na sobě více vrstev.