Vaše malá princezna roste jako z vody

Jednou z věcí, kterou rodiče kupují do výbavy pro miminko, je kočárek. V něm tráví většina miminek spoustu času až do doby, než se naučí sedět a plazit. Potom spíše chtějí poznávat okolní svět. Jakmile dítě začne sedět, je to pro rodiče impuls, aby vyměnili hlubokou korbu za sportovní verzi. Některé kočárky se prodávají jako dvojkombinace, kde je hluboká korba a sportovní nástavba, a u trojkombinace kromě toho najdete i autosedačku. Někteří rodiče kupují jen hluboký kočárek a poté si koupí další – plnohodnotný sportovní kočárek, protože jim to vyhovuje více.

růžový kočárek

I u výběru sportovního kočárku platí několik pravidel, která by rodiče měli dodržovat. Pokud nemáte sportovní nástavbu koupenou už s hlubokou korbou, budete se nejspíš rozhodovat, jaký sportovní kočárek koupit. Někteří rodiče mají rádi kočárky podle pohlaví miminka, takže pro chlapečky modré a zelené a pro holčičky růžové a fialové. Není to pravidlem, ale některým rodičům se to líbí. Výrobci samozřejmě nabízí kočárky v barvách holčiček i chlapečků, takže můžete koupit nejen kočárek pro chlapečky, ale i sportovní kočárek pro holčičku.

sportovní kočárek dvojčata

Důležitá je hlavně hluboká korba
Protože v hlubokém kočárku tráví miminko většinu života podle toho, jak často jsou rodiče venku, je důležité vybrat správný kočárek. U sportovní verze už to není tak důležité, protože dítě zvládne samo sedět, lépe zvládá chlad i zimu, a tak je možno klidně používat i nástavbu z dvojkombinace. Pokud pro své dítě chcete maximální pohodlí, určitě vyberte kočárek tak, aby měl pevný podvozek, dostatečně velkou stříšku a aby se v něm dítěti pohodlně sedělo. Rovněž si ověřte jak příslušenství se ke kočárku prodává, protože které sportovní kočárky toho moc nenabízí. Sportovní kočárek využijete zhruba do tří let věku, nedá se to obecně říct, protože každé dítě je jiné.