Praktické a úsporné

Čas dovolených je tady a tak možná budete přemýšlet jak se dostat k moři, ale přitom co nejvíce ušetřit. Chorvatsko bude asi tou správnou volbou a dopravu budete volit vlastním autem. A protože každá ušetřená koruna či euro je dobrá, je pravděpodobné že na dovolenou, zvláště tu zahraniční, si budete chtít přivézt co nejvíce jídla a pití z domova. I za cenu velmi sníženého komfortu dovolené.

Cizinci si často dělají srandu, že jsou Češi řízkaři a paštikáři, protože skutečně mnoho rodin si tak jako hned po revoluci opět vozí s sebou do zahraničí jídlo, připravené předem doma. Není výjimkou ani maso, které si šikovné hospodyňky samy doma uvaří a zavaří do sklenic jako marmeládu. Ušetří-li to v cizině nějaké to euro, proč nemít plný kufr auta plný jídla.

přepravky

Na čem se dá třeba v Chorvatsku jistě ušetřit jsou vlastní nápoje. Milovníci piva si určitě raději přibalí nápojové přepravky pro alkoholické i nealkoholické nápoje https://www.schoellerallibert.com/cz/trhy/bedny-na-n%C3%A1poje. Mít v kufru auta přepravku je výhodné všeobecně i během roku. Často kupujeme nejrůznější nápoje v lahvích a nemáme v kufru auta nic, co by zabránilo jejich rozbití při přepravě.

Možná si z dovolené budete chtít přivézt kvalitní víno, i na to se může přepravka v kufru auta hodit.

přepravky

Dovolená je čas, který si chceme užít, ale to neznamená že se chceme finančně zruinovat pro zbytek roku. Je třeba najít kompromisy a pokud chcete k moři, tak přivézt si vlastní jídlo a nápoje je jistě jednou z možností. Je to takové kempování, ale když nemáme v České republice moře, delší cestě se nevyhnete. Určitě si také zjistíte ceny benzínu https://www.penize.cz/ceny-benzinu-a-ceny-nafty a dálničních známek a cenu za cestu se budete snažit také minimalizovat.

Naplánovat si dovolenou, hlavně její finanční rozpočet, to je velmi důležité, abyste si jednak dovolenou užili a jednak neutratili zbytečně peníze, které se jistě budou hodit po zbytek roku.