Skvělý čaj pro navození pohody

Pití energetických nápojů se bohužel pro celou řadu lidí stalo naprostou samozřejmostí. Obsahuje totiž tein, což je látka, díky které dokážeme vyvinout vyšší fyzickou aktivitu a hlavně u ní neusneme. Energetické nápoje pijí studenti ve zkouškovém období, lidé kteří málo nebo špatně spí a potom potřebují nějak fungovat, ale pijí ho také lidé zejména na nočních směnách, aby v práci neusnuli. Problém je, že se k nim dostanou i malé děti a pijí je ve velkém. Kvůli složení samozřejmě jde o problém, protože energetické nápoje pro děti nejsou vůbec vhodné. Ty nejsou vhodné koneckonců ani pro těhotné a kojící ženy.

čaj konvice

Už máte všeho dost?
V práci se hodně nadřete, potom vás čeká další kolotoč povinností doma a vy potřebujete chvilku pro sebe? Na tom není nic špatného. Je potřeba umět odpočívat, protože v opačném případě se velmi brzy může stát, že si váš organismus o pauzu řekne neméně vhodným způsobem a v nejméně vhodnou dobu. Proto když cítíte že jetého na vás moc, prostě vypněte a tu pauzu si dopřejte. Žijeme v neustálém stresu a tak potřebujeme odpočinek jako sůl. Nestyďte se za to že nejste stroj a prostě si na chvilku sedněte s článkem dobrého čaje.

zelený čaj

Yerba mate čaj je čaj, který dokáže povzbudit nejen fyzicky ale i psychicky. Je skvělý právě když už nemůžeme. Jestli chcete pít něco zdravějšího než jsou energetické nápoje plné cukru, je tento čaj skvělou volbou. Čaj si kupujte nejlépe sypaný, protože ten je nejkvalitnější. Připravte si ho doma v klidu s láskou, protože někdy pomáhá zklidnit mysl už jen samotný rituál přípravy čaje. Podívejte se na weby, které se zabývají přípravou čaje, a naučte se některý z nich dělat i doma. Ve spoustě kultur je příprava čaje rituál, který pomáhá navodit příjemnou a pohodovou náladu. Naučte se zklidnit kdykoliv to potřebujete a udělejte si chvilku jen pro sebe.