PC a technika

Nikdy jsem nebyla tak moc úplně technický typ. I když u nás doma v rodině byli skoro všichni technici anebo různí pracovníci v oboru, tak mně se tato schopnost vůbec nevyvinula a asi se mi vyhnula obloukem. Taková škoda! Opravdu nevím, čím to bylo, ale také jsem měla ve škole opravdu veliké problémy s tím, když jsme měli hodinu počítačů. Každý žák ve třídě opravdu uměl skvěle zacházet s počítačem, jenom já jsem opravdu byla na to levá opravdu. A hodně mě to mrzelo a také jsem se styděla, protože jsem vážně byla jediná ve třídě, kdo se nevyznal v počítači. Kolikrát mi přišlo, že zbytek lidí se v technice úplně vyjímá. Jak to dělají?

Znalostí není nikdy dost.

Taky bych taková chtěla být!  Navíc každý člověk se nenarodí s tím, aby byl úplný Einstein na techniku anebo také na počítače. Tak opravdu nechápu, co všichni lidé očekávají od ostatních lidí, že budu ihned všechno umět. Je totiž nad slunce jasné, že když doma někdo má opravdu hodně technické znalosti anebo má doma počítač, tak potom ve škole v tom bude úplně vynikat. Jenomže já jsem tohle jako dítě doma neměla. A s počítačem a s další technikou jsem se setkala až právě v deváté třídě, kdy se to tak rozbíhalo. Takže jsem v tom byla úplný analfabet. Tak mi řekněte, proč bych tohle všechno měla umět, když jsem to ještě nikdy neviděla?

Nový mobil je super.

Tohle je právě ten velký problém technického světa a také počítačů. Je toho tolik, že člověk se to ani nestíhá učit. V dnešní době je to úplně jiné, protože v dnešní době už mají i batolata mobilní telefon anebo tablet, což sice já neodsuzuji, ale mají to hned do života jednodušší. A jak jste na tom s technikou vy? Vy se v tom vyznáte nebo v tom také plavete jako já? Já jenom doufám, že můj syn bude s technikou větší kamarád. Vždycky jsem chtěla, aby se synovi ve světě ve vše dařilo. Možná mám nasazené růžové brýle, ale věřte mi, že každá máma si přeje pro své dítě jenom to nejlepší.