Nemilá společnost

Podle mého názoru, aby každý člověk se měl pohybovat ve společnosti, která mu je příjemná. I když samozřejmě chápu, že ne vždycky tohle jde. Kolikrát se mi stalo, že jsem musela trávit svůj volný čas ve společnosti, která mi vůbec nebyla příjemná. A tohle se mi stalo asi před dvěma měsíci, když jsem byla na dětské oslavě. A vy si možná říkáte, jak mě může vadit dětská oslava nebo malé děti. Ale tohle s tím a nemá vůbec nic společného, protože malé děti mám ráda. Ale protože mám malého syna, kterému je sedm let, tak jsme byli pozvané k naší kamarádce, která má dvojčata a která zrovna slavila narozeniny.

Děti mám ráda.

Takže jsem se tam těšila se svým synem. A hlavně tedy můj syn se těšil. A když jsme na oslavu přišli, tak jsem si ihned všimla, že za stolem sedí moje spolužačka ze základní školy. A spolu jsme spolu chodily před patnácti lety do stejné třídy, do áčka. Ani nevíte, jak mě to zarazilo, protože my jsme s tou kamarádkou byly na nože. A ona mi totiž před šesti lety přebrala přítele. Ani nevíte, jak moc mě to mrzelo, protože přítel mi stále tvrdil, jak moc mě miluje. Takže to celé nakonec u kamarádky dopadlo tak, že jsem asi po hodině se musela sbalit a jít pryč se synem, protože ta kamarádka, která mi přebrala přítele, tak se stále chlubila, jak má skvělého přítele a že spolu jedu letos k moři.

Přítel mě podvedl.

Musím uznat, že trávit čas v takové jedovaté společnosti mě to vůbec nebavilo, protože kamarádka tam měla ještě svou známou, takže obě dvě na mě koukaly a mě to bylo velmi nepříjemné. A mně to bylo proti srsti. Jistě mě chápete, jestli jste tohle už něco podobného zažili. V takové společnosti opravdu nejde být, takže jsem si řekla, že raději budu sama než být takové nepříjemné společnosti. Věřte mi, že být ve špatné společnosti vůbec nikomu neprospívá. Proto jsem si řekla, že si společnost a přátelé budu vždy pečlivě vybírat, abych byla stále šťastná.