Jak vypadají vaše koberce?

Koberců existuje opravdu velké množství. Vybrat si správný koberec je činnost která zabere trochu času. Kdo chce mít hezké bydlení a potrpí si na tom že má doma vše sladěné, ten si musí vybrat takový koberec, který se do jeho domu bude hodit. Módní trendy teď určují že frčí toho styl, který se vyznačuje přírodními materiály i barvami. Milujete ho také? Pak určitě budete chtít jen malý kobereček například k pohovce. Právě tady mívají koberec i lidé, kteří jej jinak doma vůbec nemají.

koberec u pohovky

Koberec má řadu výhod. Není nám od podlahy zima na nohy, protože je to druh tepelné izolace. Pokud máte malé děti, určitě je lepší doma koberec mít. I když máte podlahové topení, v létě se netopí, a i přes vyšší venkovní teploty jsou podlahy studené. Studená je nejen dlažba ale i vinyl nebo dřevěná podlaha. Děti by pod sebou něco mít měly, protože se snadno nachladí. Co je ale u koberce problém, je jeho údržba. Člověk nemusí být nepořádný, aby měl za pár dní koberec plný fleků. Na to vám stačí malé dítě a pes. Dítěti občas něco ukápne, upadne kus jídla, a kam jinam než samozřejmě na koberec?

koberec vysavač

Výběrem tmavé barvy si většinou moc nepomůžete, protože i na tmavý koberci jde vidět všechno. Špinavý koberec je pořádná zátěžová zkouška pro psychiku, protože spousta lidí dbá na to, že mají doma uklizeno a čisto, a do toho obývacímu pokoji vévodí pod sedačkou koberec, který už ani nemá svou původní barvu. Prodávají se sice různé čisticí prostředky, ale ty nemají takový účinek. Proto je nejlepší využít čištění koberců Wismont-cisteni, kdy vám firma přijede koberec profesionálně vyčistit. Výsledek je takový, že ani nebudete věřit, že jde o ten samý koberec. Nemusíte koberec vyhazovat ze strachu ze skvrn, stačí si ho nechat vyčistit profesionály, kteří čistí nejen koberce v domácnostech ale i hotely, firmy, kanceláře a spoustu dalších prostor.