Bohemian Styl

Boho styl neboli celým názvem Bohemian styl, je módní styl, který začal být populární v roce 2000, ale rozhodně se dokáže najít i v dnešní době. Tento styl byl a občas stále je i v dnešní době, odsuzován a online bojkotován, hlasně kvůli tomu, že byl původně prý inspirovaný jinými kulturami, což hodně lidem přišlo kulturně nepřesné, a velice nevhodné vůči daným kulturám. Avšak i přes všechny tyto problémy, a útoky na tento styl, si celou dobu až to dnešní doby, jak už bylo řečeno udržel, svou skupinku lidí, kteří si styl užívají. 

Boho styl koláž

Většinou, když se bavilo o Bohemian stylu, lidé si přestavili něco jiného, než vlastně tento styl je. Bohemian styl se totiž hodně inspiroval, nejen ostatními kulturami, ale i ostatními styly, a to hlavně Hippie stylem, který tady i v ostatních zemích byl, (hlavně v Americe a okolí) už cca od roku 1980. Hippie styl, který kvůli jeho popularitě i hodně lidí zná, je vlastně, být volný, věřit v mír a všechny tyto stereo typické věci, které se o hippie stylu říkají. Většinou bylo základem hippie stylu, mít pro dívky, volné šaty, se zajímavými vzory, a doplňky jako dlouhé náhrdelníky z kůže.

Boho styl

 Základem pro muže byly dlouhé vlasy, kolikrát i dlouhé vousy, a zkrátka volné oblečení se vzory a sandály. A hodně z těchto věcí, z tohoto Bohemian style převzal. Většinou se tento styl skládá z jednoduchých šatů, volných košil a kalhot. Normální jsou i tak zvané kovbojské boty, tedy takové vyšší kozačky, většinou hnědého nádechu, a menší doplňky, jako jednoduché náušnice, řetízky anebo třeba čelenky. Jak už jde vidět, styl Bohemian se často prostě považuje, jen za jednouchý, nebo kolikrát nazývaný i jako odfláknutý. Jak už bylo řečeno, styl je stále i v dnešní době velice kontroverzní, i proto jeho popularita padla až na dno. Většinou styl jako takový ani problém není, ale jeho původ a celkově jak se k němu lidi postaví, hraje tu největší roli.