Vaříme levně a chutně

1) špagety s červenou omáčkou

Představte si dovolenou v Itálii a talíř horkých špaget s rajčatovým sugem. Jednoduché, rychlé, výtečné a levné. Bude vám stačit konzerva rajčat a špagety. Chuť podtrhněte čerstvými nebo sušenými bylinkami  a když pod sugo osmahnete jednu cibulku a stroužek česneku, výsledná chuť bude dokonalá. 

2) hrachová polévka

Sytá a výživná polévka, to je ono. Zkombinujte žlutý loupaný hrách s mrkví nebo dýní. A polévku rozmixujte do hladkého krému. Navrch nasypte opražený starší chléb, který polévce dodá křupavý efekt.

oběd

3) palačinky s tvarohem

Vraťte se do dětství. Palačinky namažte buď domácím džemem nebo si je zapečte s tvarohem a rozinkami.

4) zapečené těstoviny

Zapečené těstoviny jsou oblíbené snad u všech generací. Výhoda je, že je můžete připravit s tím, co aktuálně máte v lednici. Mohou to být žampiony, pórek, kousek uzeniny nebo sýra. Směs pak postačí zalít smetanou nebo mlékem s rozšlehaným vejcem.

5) květákové placičky

Z půlky květáku připravte lahodné květákové placičky a z druhé půlky například polévku. Placičky servírujte s bramborovou kaší a rázem se vrátíte na prázdniny k babičce na venkov. Jako ozdobu přidejte na talíř okurku nebo mrkev.

jablka

6) bramborové nočky se zelím a slaninou

Bramborové těsto je úžasně variabilní. Můžete ho připravit jak na sladko, tak na slano. Nevíte rychle co k páteční večeři? Připravte chutné šišky se zelím a slaninou. Tento pokrm zasytí i hladové muže a neodčerpá vám moc peněz z rozpočtu.

7) houbový kuba

Sice jde o vánoční pokrm, ale nic se neděje, pokud si ho uvaříte i jindy. Kroupy jsou levné a zdravé. Pochutnáte si a zároveň posílíte své zdraví. A pokud jste jich uvařili o trochu víc, jednoduše je zamrazte.

Jak vidíte i levná jídla mohou být chutná. V obchodech si hlídejte akce, trvanlivé potraviny nakupujte do zásoby a nebojte se experimentovat s novými chutěmi.