Úklid společných prostor v bytovém domě může zajistit profesionál


Vyhněte se nadávkám a problémům se sousedy

Kdo z vás někdy bydlel v bytovém domě, kde na jednom patře žily například tři rodiny, zřejmě také řešil střídavé termíny úklidu společných prostor. Jestliže někdo někdy na úklid zapomněl, nebo třeba nebyl delší dobu v domě přítomen, například byl na služební cestě, mohl se snadno stát terčem útoku slovních nadávek či dokonce výhrůžek kvůli úklidovým pracím. Mnoho lidí totiž nedokáže adekvátně posuzovat vzniklou situaci, a než by si zjistili podrobné důvody, proč někdo neuklidil, zaútočí, a leckdy i neoprávněně.

bytový dům

Máte tohle zapotřebí, dohadovat se s hloupými lidmi a nechat se obírat o energii a zbytečně stresovat, což se pak ve finále nakonec projeví na vašem zdraví? Jestliže si odhlasujete na domovní schůzi úklid společných prostor bytového domu, pak jste lidově řečeno „za vodou“. Sousedské vztahy rázem získají přijatelnou podobu, a pokud zrovna nejste kriminální živel nebo dlužník nájemného, nikdo vás pranýřovat nebude a budete tu žít klidným životem řadu let.

úklidová firma

Nejste doma, a přesto musíte uklízet

Další vysloveně absurdní záležitost je nutit někoho do úklidu v domě, jestliže tam nebydlí. Má tam sice zapsané trvalé bydliště, byt je jeho a je kompletně zařízený, ale momentálně třeba dotyčný člověk pracuje dlouhodobě v zahraničí, a domů jezdí jen jednou za rok na dva dny. V té době samozřejmě může úklid provést, ale osočovat jej za to, že si dovolí žít jinde, a že tu nikdo za něj dvakrát do měsíce neuklízí, je opravdu nesmysl.

Rozumní lidé toto pochopí, ale jestliže narazíte v domě na „hlupáka“, bude s ním těžké pořízení. Proti hlupákům jsou právě profesionálně vedené úklidové práce ve společných prostorách bytových domů vhodným řešením. Není nad to mít v životě klid a nemuset se s takovými lidmi vůbec vídat, natož pak ještě dohadovat o nesmyslech.