Stavíme pergolu svépomocí a inspirujeme se na YouTube


Pergoly patří mezi nejoblíbenější zahradní stavby a staví se obvykle buď z masivního dřeva, anebo z hliníkových nosníků. Výstavba hliníkové konstrukce vyžaduje spíše profesionální přístup, ovšem pergolu ze dřeva si zručný kutil zvládne postavit svépomocí. Hodí se k tomu inspirativní návod a záběry některých již hotových staveb, které objevíte i na sociálních sítích, především na YouTube.

stavba pergoly

YouTube je kanál, kam přispívají miliony lidí z celého světa i svými nápady a zkušenostmi, a ty také zahrnují různé řemeslné práce. Mezi nimi naleznete i inspirativní návody ke stavbě pergol, altánů, přístřešků pro auto a podobných staveb ze dřeva, a to mnohdy doslova „krok za krokem“. Kdo dosud nic podobného nestavěl, měl by se poučit od někoho zkušenějšího, zejména co se týče ukotvení pergoly do zdiva, podepření svislými podpěrami, vyztužení konstrukce a její zastřešení. V zásadě to není obtížné, ale mohou vám uniknout některé fígle, s nimiž se lidé na YouTube mnohdy pochlubí.

sociální síť YouTube

Video se dá stáhnout zdarma

Výhodou sociálních sítí je, že si každý příspěvek můžete stáhnout. Potřebujete k tomu ale specializovaný software, který umožňuje stahování zdarma a bez podmínek.

Stažení videa YouTube convertor download je vždy výhodné ze dvou důvodů. Za prvé nemáte nikdy jistotu, jak dlouho tam nalezené video bude k dispozici. Vlastníci videí si s nimi mohou nakládat po svém, a vy jste pouze ti, co si je mohou prohlížet. Jakmile si video stáhnete, nikdo vám jej už nevezme.

A za druhé je video v offline režimu dostupné kdykoli a kdekoli. Můžete si pak vzít na zahradu třeba tablet a podle videonávodu postupovat při výstavbě tak, jako kdyby vám nějaký řemeslník stál za zády. Každou sekvenci si můžete přehrát vícekrát za sebou, stopnout v určitém momentu, a nepotřebujete k tomu přístup k Internetu. A obrazové návody formou videa bývají tím nejlepším výukovým materiálem, jaký si můžete přát.