Čím nahradit cigarety?

Začít s kouřením je velice snadné. Většinou k tomu stačí, aby někdo z nejbližší rodiny kouřil. Snaha vyrovnat se kamarádům je už jen třešnička na dortu nikotinové závislosti. Někdo si vypěstuje takovou závislost na nikotinu, že spotřebuje i dvě krabičky cigaret denně. Většina kuřáků kouří klasické cigarety, které se skládají z papírku a tabáku, případě i z filtru, který má část škodlivin udržet v sobě. Jenže klasické cigarety neustále zdražují, a tak některé druhy pomalu atakují cenu téměř 200 korun za krabičku, což je opravdu hodně.

vape cigareta

Levnější a zdravější cesta
U drtivé většiny kuřáků dochází ke vzniku závislosti na nikotinu. Tu uspokojí jedině tím že tunu nikotin dodají. Jenže jinde se nevyskytuje, a tak i kdyby silný kuře chtěl s kouřením přestat, bude mít nejspíš velký problém. Na trhu existuje celá řada náhražek cigaret, které obsahují nikotin ale ne další škodlivé látky jako klasické cigarety, jenže ani to často v odvykání kouření nepomůže.

Proto někteří začínají kouřit zcela jiné výrobky než jsou klasické cigarety. I řada kuřáků k nim přešla. Jsou to zejména elektronické cigarety, které si kuřáci tak oblíbili. Fungují podobně jako běžné cigarety. Jde o plastové či kovové tyčinky, které uživateli poskytují požitek z kouření ale v ne tak nezdravé variantě. Elektronické cigarety používají náplně, které produkují kouř. Kuřák tak má pocit že kouří klasickou cigaretu, ale místo toho kouří některou z řady náplní, které nemají tak škodlivé složení.

elektronická cigareta

Joyetech ego aio E-cigo je jednou z moderních elektronických cigaret, která má kompaktní rozměry – vejde se tak nejen do kabelky ale i do kapsy. K dispozici je několik druhů náplní, které skvěle chutnají. Díky elektronické cigaretě si užijete svou dávku nikotinu ale nebudete muset vdechovat i dehet a další látky, které jsou přímým původcem nemocí.