Občas se musíme ohlédnout, abychom vzlétli

Všichni jsme někdy přemýšleli nad tím, jestli je náš životní styl alespoň trochu zdravý. Vždy je co zlepšit. Někteří jsou přesvědčeni, že žijí více než zdravě, někteří vědí, že tomu dodnes nevěnovali dostatek pozornosti, jak by správně měli. Svůj život bychom měli žít tak, jak uznáme my sami za vhodné. Žijeme jen jednou, náš život může být kratší nebo delší, to také může ovlivnit náš životní styl. Mělo by být naším rozhodnutím, jak dlouhý život chceme žít, jak ho chceme žít, kde ho chceme žít a s kým. Všichni máme přirozeně nutkání ostatním blízkým v našem okolí radit ve všem, u čeho si myslíme, že bychom mohli být nápomocní, ale občas je lepší si hledět svého a soustředit se jen a pouze na své štěstí a radosti.

radost

Velká část z nás se téměř automaticky má potřebu zajímat více o pohodlí ostatních než o to naše. Často bývá i jednodušší řešit problémy jiných než se zaobírat těmi našimi, na které nebývá tak jednoduchá odpověď. Je totiž o dost lehčí radit s něčím, čím jsme si sami nikdy neprošli. Život bychom si měli všichni užít naplno podle našich představ, našich snů, aniž by nám do toho někdo mluvil.

štěstí

Je samozřejmé, že s našimi plány nebude souhlasit každý, to se nestane nikdy, ale to neznamená, že se nemůžeme našich vlastních plánů držet a snažit se je splnit. Občas to bude jednodušší, občas to naopak bude vyžadovat velké úsilí, ale pokud máte jasno, tak to určitě bude stát za to. Měli bychom brát ohledy na naše sny, ale také je správné pomoct ke štěstí i někomu jinému, pokud k tomu máme lepší možnosti, prostředky apod. Radost bychom měli rozdávat, ne ji brát. Každý si zaslouží štěstí a radost, ať už vede či vedl jakýkoliv život. V tomto ohledu by se rozdíly dělat neměly, všichni jsme jen lidé, kteří se nějakým způsobem snaží naučit, jak se správně vypořádat s obtížným životem.