Nenechte si zkazit hezký večer ucpaným odpadem

Připravujete s přáteli společný večírek a máte v obýváku nachystaný konferenční stolek pro malé občerstvení? Máte již vše nakoupeno a vaši blízcí jsou již na cestě a těší se, až zasednete společně v obýváku do křesel a budete si vychutnávat vzájemnou konverzaci? Takové scénáře jsou v mnoha domácnostech běžné, ale ne vždy to vyjde přesně podle našich představ.

toaleta v bytě

Když se ucpe odpad na toaletě – představte si, že k vám za dvě hodiny dorazí domluvená návštěva, atmosféra je u vás v bytě nabitá očekáváním a vy nesmírně natěšení si odskočíte na toaletu, spláchnete a voda ze splachovadla zaplní celou mísu a nemá se k odtékání. Pokusíte se odtok prorazit gumovým zvonem, ale všechny vaše pokusy jsou marné a selhávají. Co teď?

Vzpomenete si, že máte někde v mobilu kontaktní telefon na instalatéry pohotovost a naštěstí na vaše zavolání zareagují velmi rychle. Do hodiny dorazí, odpad pročistí a případně zasáhnou i u kanalizační přípojky, jestliže se problém vyskytuje až tam. Všechno nakonec dobře dopadne, vaše návštěva se ani nic nemusí dozvědět, anebo se s radostí pochlubíte, až budete více v náladě a sváteční večer se rozjede do plných obrátek.

nutkání na močení

Teď si ale představte, kdyby instalatéři nepřijeli. Co by se stalo?

Zanesené odpadové potrubí by v bytě rozšířilo nesnesitelný zápach, toaletu by nebylo možno vůbec použít, takže byste museli odbíhat někam ven, anebo celou akci přesunout na jiný termín. A kdo by se pokusil prošťouchnout záchod vlastními silami, možná by do toho nasadil všechny dostupné prostředky, jako je instalatérské péro anebo louh sodný, a to by také nemuselo dopadnout vůbec dobře, protože péro by se tu zaseklo o nějaký předmět a louh by vás mohl poleptat a poškodit vaše oblečení nebo bytové vybavení.

Buďme rádi, že instalatéři havarijní servis udržují v činnosti, a že se jim dovoláte třeba i v sobotu o půlnoci.