Těšíte se na dovolenou?

Léto přichází a s ním přichází i doba dovolených, kdy lidé samozřejmě jezdí na dovolené o sto šest, nebo také létají, to je ve výsledku jedno. Hlavní je, že se na nějakou dovolenou vydají. Dovolená ale není zadarmo, a tak několik lidí na dovolenou v zahraničí třeba ani nemají peníze. To je ale normální, někteří lidé si na dovolenou nešetří a nemají peníze, protože je dávají do něčeho jiného, takže je to naprosto v pořádku, někteří peníze třeba mají, ale nechtějí je za dovolenou utratit, protože to je poměrně velká pálka, která by se někdy v budoucnu mohla hodit na něco jiného. Taková pálka ovšem někoho nezabije, a tak lidé velmi často na dovolenou jezdí.

relax

Co je ale největší blbost, kterou někdo může udělat je to, že si na dovolenou vezme půjčku. Půjčka je ta největší blbost, kterou můžete udělat, protože vzít si půjčku na dovolenou je naprosto nepotřebné, je to něco, co nepotřebujete, vy osobně na dovolenou nemusíte vůbec jezdit. Proto když nemáte peníze, tak nikam jezděte. Raději zůstaňte doma a našetřete si na dovolenou na příští rok, bude to lepší. Když ale peníze máte a rozhodnete se na dovolenou vyrazit, tak je dobré si v hlavě urovnat, kam vlastně tedy chcete a kolik peněz do toho chcete dát.

dovolená

Někdy je také fajn zařídit ubytování přímo pro vás, protože někteří lidé mají rádi klid a dovolená je pro ně opravdu dovolená, kdy nemusí nic dělat, kdy nemusí vařit, jen se prochází a válí se na pláži, kde nic nemusí dělat a jen pijí drinky. Pak jsou tu lidé, kterým nevadí, že si třeba na dovolené něco uvaří. Tito lidé pak mohou uvažovat o nějakém apartmá, kde budou mít kuchyňku a podobně. Je dobré si třeba i vyhledat například Chorvatsko reality na prodej a něco si vlastního koupit, ale to jen když máte nějaké ty peníze navíc a chcete je do něčeho investovat. Je to výhodné, během roku to můžete pronajímat někomu, v létě tam můžete jít na dovolenou vy. Zkuste nad tím popřemýšlet, možná nebudete litovat.